Druga edycja turnieju „Zagrajmy Razem” przeszła do historii. Na Stadionie Miejskim w Chełmży emocji było pod dostatkiem, bo wszyscy młodzi piłkarze, jacy w sobotę 24 czerwca przystąpili do rywalizacji z ogromnym zaangażowaniem walczyli o jak najlepsze wyniki. Wydarzeniu towarzyszył akcent patriotyczny, a dofinansowanie zapewniło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Stadion w Chełmży podzielony został na mniejsze boiska, te dostosowane były do wieku uczestników – zawodników z rocznika 2014 i młodszych, tworzących 7-osobowe zespoły. Wpierw rozegrane zostały mecze grupowe, które wyłoniły 8 najlepszych ekip. Te dalszą rywalizację kontynuowały już w „Lidze Mistrzów”, a pozostałe 8 drużyn stworzyło „Ligę Europy”. Ze zwycięstwa i sięgnięcia po główne trofeum Golek Chełmża Cup cieszyli się w ostatecznym rozrachunku młodzi piłkarze Akademii Piłkarskiej Gol Chełmża. Miejsca na podium przypadły również w udziale drużynom KS Piłkarz Golub Dobrzyń oraz Gol Brodnica. Dla zespołów ze ścisłej czołówki zmagań przygotowano okazałe puchary, a wszyscy zawodnicy otrzymali okolicznościowe medale i upominki rzeczowe. Wskazano również wyróżniających się piłkarzy w poszczególnych zespołach – na miano MVP turnieju zasłużył Aleksander Muchewicz, a najlepszego bramkarza Marcel Jabłoński, obaj to reprezentanci zwycięskiej drużyny AP Gol.

Wytrwałym młodym piłkarzom gratulował poseł na Sejm Mariusz Kałużny, pod którego honorowym patronatem odbył się turniej, wraz z burmistrzem miasta Chełmża Jerzym Czerwińskim i przewodniczącym Rady Powiatu Toruńskiego Pawłem Polikowskim. Obecni byli także reprezentujący Radę Miasta – Anna JakubowskaGrzegorz Sosnowski oraz Radę Powiatu – Rafał Lewandowski i Marcin Kałamarski. Przedstawicielami Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej byli w trakcie turniejowego dnia Jerzy GawarkiewiczMaciej Maciejewski.

Turniej „Zagrajmy Razem”, będący inicjatywą Fundacji Rozwoju Człowieka przy współpracy z AP Gol Chełmża i Miastem Chełmża oraz dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, spełnił swoje kluczowe cele. Skutecznie propagowano aktywność fizyczną, ze szczególnym uwzględnieniem piłki nożnej jako dyscypliny najchętniej uprawianej, promowano współzawodnictwo w myśl zasad fair-play, integrowano społeczność zainteresowaną sportem i rekreacją, a wreszcie również optymalnie wykorzystano infrastrukturę sprzyjającą wszechstronnemu uprawianiu sportu. Uwaga dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów zwrócona była także na krzewienie postaw patriotycznych – to w nawiązaniu do ważnych wydarzeń w dziejach Ojczyzny, w tym przypadku obchodzonej w roku bieżącym 103. rocznicy „Cudu nad Wisłą”.